Başkanın Mesajı

Kurumsal / Başkanımızın Mesajı

1977 yılında kurucu başkanımız Sayın Cemal Kadooğlu’nun başlattığı ticari hayatımızda Kadooğlu Holding olarak daimi bir büyüme süreci içindeyiz. Kendimize her zaman ‘Türkiye Markası’, hatta ‘Dünya Markası’ olma hedefini koyduk. Bu hedef doğrultusunda akaryakıt, gıda, enerji, gayrimenkul, iç-dış ticaret ve akaryakıt istasyon işletmeciliği alanlarında faaliyet göstermeye başladık. Akaryakıt sektöründe güven ve kaliteyi ön plana çıkaran ‘Kadoil’ markasını yarattık. Ekibimizin üstün gayretleriyle Kadoil Markası’nın temsil ettiği şirketimiz çok kısa zamanda büyük bir şirket haline geldi. 10 yıl gibi kısa bir sürede Türkiye’de homojen bir biçimde 500’ü aşan bayi ve 15 Bölge Müdürlüğü ile bayi ve müşterilerimize hizmet vermekteyiz. Yıllık 500.000 metreküplük satış hacmine ulaştık ve ilk 10 akaryakıt dağıtım şirketi arasındaki yerimizi aldık. Önümüzdeki 5 yılda da bayi sayımızı 500’ün üstüne çıkararak ilk 8 akaryakıt şirketinden biri olmayı hedefliyoruz.

Tüketicimizin tasarruflu ve güç artışı sağlayan ürün beklentileri doğrultusunda geliştirdiğimiz yeni nesil Ecomax Eurodiesel tüketicilerle buluştu. Şirket araçlarına yönelik, kullanıcıların araçlarından inmeden, nakit ya da kredi kartı ile ödeme zorunluluğu olmadan yakıt almalarını sağlayan Kadomatik uygulamamız hızla yaygınlaşıyor. LPG otogaz alanındaki yatırımlarımıza hız verdik. Lisansımızı alalı henüz bir yıl dolmadan Kadogaz istasyonlarımızın sayısını 100’ün üstüne çıkarttık. Kadoil istasyonlarımızın Kadogaz’a dönüştürülmesini sağlayarak 2021 yılına kadar Türkiye’de yüzde 2 pazar payı oluşturmayı ve otogaz sektöründe faaliyet gösteren ilk 10 marka arasında yer almayı hedefliyoruz. 

2008 yılında 70.000 m2 alan üzerinde petrol ürünlerinin ithalat-ihracat ve transit ticaretini gerçekleştirmek amacıyla 148.000 m3 depolama kapasitesine sahip Kadoil Akdeniz Dolum Tesisleri’ni Mersin’de faaliyete geçirdik. Türkiye‘nin en büyük ve en modern dolum tesisi olma özelliğini taşıyan Akdeniz Dolum Tesisleri, sahilden 5 km uzaklıkta, 65.000 DWT kapasiteli 2 geminin aynı anda yanaşma yapabileceği ve maksimum 14 metre derinliği olan tek deniz platformuna sahip olma özelliğini de taşımaktadır.

Ayrıca Kadoil Oil Master Markası adı altında geniş bir yelpaze ile madeni yağ satışımız da bulunmakta. Tam sentetik, yarı sentetik ve mineral yağlar olmak üzere otomotiv ve endüstri sektöründe yurt içinde 69 ilde, yurt dışında ise Ortadoğu Ülkeleri başta olmak üzere (Filistin, Irak, İsrail) Türk Cumhuriyetleri, ( Gürcistan ) Afrika Ülkeleri, (Nijerya-Libya) ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne ihracat yapmaktayız.

Bizler dünyayla entegre olmuş durumdayız. Sadece bunun daha bilinir hale gelmesi için biraz daha zamana ihtiyacımız var. Bununla beraber bugün Kadooğlu Holding uluslararası pazarda 50’yi aşkın ülkeyle ticareti olan büyük bir kuruluş. Kadoil Markası ile Irak’ta da dağıtım ağı kuran ilk ve tek Türkiye firması olma özelliğine sahibiz. Bölgede istasyon sayımızı arttırmaya yönelik çalışmalarımız devam ediyor. Şuan 5 olan istasyon bayiliğimizi zaman içerisinde 20’ye çıkarma hedefindeyiz. Üstelik gelecek hedeflerimiz arasında Balkan Ülkelerinde dağıtım ağı kurmak da var. Bu kapsamda büyümeye ve daha fazla istihdam yaratmaya devam edeceğiz. Çünkü prensip olarak işsizlik sorunu çözüldüğü sürece Türkiye’nin ve Dünya’nın en büyük sorunlarından birinin de çözüleceğine, huzur ortamı ve refah seviyesinin yükseleceğine inanıyoruz. Böylelikle biz de hedeflerimiz doğrultusunda uluslararası arenada hak ettiğimiz değer ve yeri alacağız.

Kendimize küresel bir güç olma yolunda hedefler belirlemiştik. Evet, alınması gereken bu yol bazılarına çok uzun gelebilir. Ancak hayal etmezseniz hedeflerinize ulaşamazsınız. Kriterlerinizi doğru belirler, planlı programlı çalışır, herkesi iyi dinler ve iyi bir Ar-Ge’ye sahip olursanız başaramayacağınız şey yoktur. Tabii bu yolda yürürken önünüze çıkan engelleri aşmak için de kararlılığa sahip olmanız gerekir. Ben bu anlamda tüm ekibime ve bayilerimizle olan iş ortaklarımıza çok güveniyorum. Eğer bugün Anadolu’dan çıkan pek çok firma dünya sahnesinde söz sahibi olabiliyorsa, Kadoil’in de zaman içinde bir dünya markası haline geleceğinden emin olabilirsiniz. Çünkü biz bu konuda yeterli azme, bilgi birikimine ve güce sahibiz.